• Flavin7

    Antioxidáns (polifenol) tartalma magas, ez által megvédi sejtjeinket a szabadgyökök káros hatásai ellen..

  • Flavin77 Rost

    300.000 ml/L polifenol tartalma mellett képtelen a rák sejt burjánzani, ha megelőzésként fogyasztjuk..

  • Flavitaminok

    Beépülő vitaminok, Flavin7 hozzáadásával, ami az ásványi anyagok felszívódását segíti elő..

  • Bio-Aktív Csírák

    Több mint 30 féle bio aktív csírák előállításával gátoljuk sejtszinten a szervezetben levő degeneratív folyamatokat.

  • Gyermekvitaminok

    Gyerekek vannak kitéve a legnagyobb veszélynek, tehát rájuk gondolva állítjuk elő ellenőrzött készítményeinket.

Rendelés és info: 06/30/687-43-47

Antioxidáns

Antioxidáns


Mi az antioxidáns?
Maga az antioxidáns szó két részre szedhető az „anti (latin) szó elleni, ellenes, gátló, késleltető valaminek az ellentettjét jelent, még az oxidáns szó oxidációt jelent. Tehát az antioxidáns egy olyan anyag, ami megvédi a szervezetünket egy olyan folyamattól, amit oxidációnak hívnak. Antioxidáns alatt általában az élő szervezetben, táplálékban található mesterséges vagy természetes vegyületeket értik. Az antioxidáns szó egy gyűjtőfogalom, számos különféle vegyületet takar, tehát hatásmechanizmusuk is nagyon sokféle lehet.

Antioxidáns vegyületek csoportosítása:

  • endogén antioxidáns: az emberi szervezet maga állítja elő (pl.: enzimek, koenzimek)
  • exogén antioxidáns: az étkezés során veszi fel a szervezet (pl.: C, E vitamin)
Az emberi szervezet legfőbb antioxidáns vegyületei az A, E, C vitamin, Se (szelén).  Ezek közül az A és E vitamint a szervezet képes raktározni, a C vitamin napi pótlást igényel, illetve a szelén, ami szinte minden élelmiszerben jelen van és így ez elérhető az emberi szervezetnek, külső pótlásra ennek az antioxidáns vegyületnek nincs szüksége.
A-vitamin: antioxidáns, gyökfogó tulajdonságú, a látásban fontos szerepe van, továbbá gondoskodik a bőr, a nyálkahártyák, a porcok képzéséről és növekedéséről. Aktívan részt vesz a sejtek reprodukciós képességének alakításában és a tesztoszteron képzésében. Elengedhetetlen a retinaműködésben, a csontnövekedésben, a reprodukcióban, az embrionális fejlődésben, a hámszövet működéséhez (bőr, nyálkahártya, mirigyhám) és számos más sejt differenciálódásának irányításában fontos antioxidáns.
C-vitamin: antioxidáns, segíti a vas felszívódását a bélrendszerből. A C-vitamin fokozza szervezetünkben az immunrendszer működését, növeli a fehérvérsejtek számát, működését. Nagymértékben csökkenti a nátha tüneteit. A C-vitamin antioxidáns hatásánál fogva véd a szervezetet fenyegető káros anyagok hatásától is.
E-vitamin: a leglényegesebb antioxidáns vegyületek közé tartozik. A sejtmembránon ül és az egész sejtet védi a szabadgyököktől, melyek sokféle betegség okozói. A zsírháztartás megfelelő működéséhez is E-vitamin szükséges, mert minden elraktározott zsír, membránzsír és zsírprotein csak E-vitamin segítségével képes lebomlani. Fontos szerepet játszik a fehérje háztartásban, támogatja az immunrendszer működését és megakadályozza a vérlemezkék csomósodását. Az öregedési folyamat gátlásában van szerepe. Erős antioxidáns hatású vitamin.
Szelén: funkciója erősen kapcsolódik az E-vitaminéhoz, azaz antioxidáns vegyületként működik, megköti a szabadgyököket, ezáltal gátolja a különböző súlyos betegség kialakulását.

Miért van szükségünk antioxidáns vegyületekre?

Az emberi szervezet minél idősebb, annál inkább hajlamossá válik az oxidációra (az emberi test is „rozsdásodni” kezd). Minden olyan anyag, vegyület, amely megelőzi, vagy lassítja az oxidációs folyamatokat, antioxidáns anyagnak minősül. Az antioxidáns alapjában más vegyületeket véd az oxigénnel szemben.  Az emberi szervezet maga is termel néhány antioxidánst (amit endogén antioxidáns vegyületeknek hívnak), de az ember táplálkozása során más antioxidáns vegyületeket (exogén antioxidáns) is magához kell, hogy vegyen. Vannak olyan exogén antioxidáns anyagok, mint pl. az E- és a C- vitamin, amik alapvetően szükségesek az élethez. Az endogén antioxidáns, általában enzim, koenzim és kéntartalmú vegyület.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése